CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Biz aday olarak Kemal Kılıçdaroğlu'nu isteriz. '' açıklamasında bulundu.

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Halk TV'de İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah'a konuk olarak gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Adaylık konusunda konuşan Özel, "Biz aday olarak Kemal Kılıçdaroğlu'nu isteriz. Seçmen sandığa giderken bir kucaklaşmaya, birleşmeye oy verecek. Yüzde 60'ın belki yüzde 70'in üstünde bir onayla gelecek bir Cumhuriyet iktidarından bahsediyoruz" dedi.

"BİZ ADAY OLARAK KEMAL KILIÇDAROĞLU'NU İSTERİZ"

Özgür Özel, canlı yayında şu ifadeleri kullandı:

Seyir halindeki otobüste skandal görüntüler Seyir halindeki otobüste skandal görüntüler

"Malumun ilamı başka bir şey değil. İmamoğlu, CHP ilçe başkanlığından geliyor. Geldiğimiz noktada, CHP için Özgür Özel ne kadar heyecan duyuyorsa o da o kadar heyecan duyuyor. Bize sorarsanız biz aday olarak Kemal Kılıçdaroğlu'nu isteriz. Çünkü bir parti yürütmenin başına genel başkanını getirirse iktidar olursunuz ama bugün ittifak siyasetine bir ihtiyaç var. Seçmen sandığa giderken bir kucaklaşmaya, birleşmeye oy verecek. Yüzde 60'ın belki yüzde 70'in üstünde bir onayla gelecek bir Cumhuriyet iktidarından bahsediyoruz.

Ekrem beyin de gönlünde, ilk günden beri bu ittifaka gönül, gayret veren, her türlü fedakarlığı gösteren genel başkanımızın 6'lı masadan aday olarak çıkmasını ister. Bunu dile getiriyor.

Genel başkanımızın bize çizdiği bir çerçeve var. '6'lı masanın tam mutabakatı' ve '13. cumhurbaşkanı altılı masadan' diye. Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu'dur kesinlikle demiyoruz. 6'lı masa gösterirse onur duyarım demişti genel başkanımız, o noktadayız. 6'lı masadan kesin karar çıkana kadar pozisyonumuzu koruyoruz. Özgür Özel'in de kişisel görüşü, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Elazığ'da o okulu açtığında gitmesinde cumhurbaşkanı olarak gitmesidir."