Aylin Nazlıaka, Bakan Mahinur Özdemir Göktaş ile bir araya gelecek Aylin Nazlıaka, Bakan Mahinur Özdemir Göktaş ile bir araya gelecek

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, yaz Kur'an kurslarının başlama günü sebebiyle incelemelerde bulunan Şanlıurfa İl MüftüRamazan Tolan'ın önünü kesti. Tanal, müftüye "Benimle neden arabanın içinden konuşuyorsunuz, neden aşağı inmiyorsunuz? Cami saati değil, sen burada ne arıyorsun? Daha caminin yolunu bilmiyorsun" gibi sert ifadelerle hesap sormaya çalıştı. Ayrıca, Tanal'ın kanalizasyon kokusu sorununa ilişkin müftüden yanıt istemesi de dikkat çekti.

"DAHA CAMİNİN YOLUNU BİLMİYORSUN"

Müftünün nezaketen araçtan inip Kur'an kurslarını ziyaret ettiğini ifade etmesi üzerine Tanal, "Cami saati değil, sen burada ne arıyorsun? Daha caminin yolunu bilmiyorsun" diyerek müftüye yüklenmeye devam etti. Tanal'ın, bölgedeki kanalizasyon kokusu sorununu müftüye sorması da dikkat çekti.

"ÖNCE HALKTAN SONRA DİYANET CAMİASINDAN ÖZÜR DİLEYECEKSİN"

Görüntüleri paylaşan Mil-Diyanet Sen Genel Başkanı Celaleddin Gül, Tanal'ın davranışlarını şov yapmakla eleştirerek, "Alaycı ve aşağılayıcı davranışından dolayı önce Şanlıurfa halkından, sonra da tüm Diyanet camiasından özür dileyeceksin" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yeni Şafak