31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti'den CHP’ye geçen Bursa Büyükşehir Belediyesi’ndeki atama tepki çekti.

CHP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Bozbey, yeğeni Furkan Bozbey’i belediyenin iştiraklerinden Bursa Kent Yapı İmar Bilişim Enerji’ye (BURKENT) yönetim kurulu başkanı olarak atadı. PolitikYol’un haberine göre ulaşılan kaynaklar atamayı teyit etti.

Furkan Bozbey, sosyal medya platformu olan Instagram’dan kendisinin de bulunduğu BURKENT’in yeni yönetim kurulu ve Mustafa Bozbey’i paylaşarak “BURKENT yönetimi Bursa’mıza hayırlı olsun” diye yazdı.

Furkan Bozbey paylaşımının ardından Instagram biyografisine ‘BURKENT yönetim kurulu başkanı’ notunu da ekledi fakat gelen tepkilerden sonra bunu sildi. 

Fatih Erbakan'dan Milli görüş açıklaması: Ahlaklı belediyeciliği uygulayacağız Fatih Erbakan'dan Milli görüş açıklaması: Ahlaklı belediyeciliği uygulayacağız

BOZBEY'DEN SKANDAL SAVUNMA 

Sözcü yazarı İsmail Saymaz’a konuşan Bozbey, atamayı ‘güveneceği kimsenin olmaması nedeniyle yaptığını’ öne sürdü. Bozbey, “Aslında çok büyük maaş vermiyorum. Ancak şu aşamada güvenilir insanlara ihtiyacım var” diye konuştu. Saymaz, yeğen Bozbey’in özel bir becerisi olmadığını da şu sözlerle belirtti: “Özel bir becerisi mi var diye sordum, o da yokmuş.”

Editör: Yudum Özel