Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika ve Akdeniz-Yapay Zeka ve Enerji Konulu G7 Yüksek Düzeyli Oturumu'na katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G7 Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere bulunduğu İtalya'daki Borgo Egnezia'da temaslarına başladı. İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, zirveye gelen liderleri tek tek karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da zirveye gelişinde Meloni ile tokalaştı ve basın mensuplarına poz verdi.

A A 20240614 34874274 34874273 G7 S U M M I T 2024 I N A P U L I A

'3. Dünya Savaşı Çıkar mı?' sorusuna Hulusi Akar'dan dikkat çeken yanıt '3. Dünya Savaşı Çıkar mı?' sorusuna Hulusi Akar'dan dikkat çeken yanıt

BÖLGESEL VE KÜRESEL KONULAR ELE ALINDI

Erdoğan, daha sonra Afrika ve Akdeniz-Yapay Zeka ve Enerji Konulu G7 Yüksek Düzeyli Oturumu'na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, G7 Liderler Zirvesi kapsamında BAE Devlet Başkanı Al Nahyan ile görüştü. Görüşmede iki ülke ilişkileri, bölgesel ve küresel konular ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Al Nahyan ile görüşmesinde İsrail'in Filistin'de uyguladığı soykırım politikalarına İslam dünyasının birlik içinde karşı koymasının önemli olduğunu söyledi.

BİDEN İLE SOHBET ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İtalya'da düzenlenen Afrika ve Akdeniz-Yapay Zeka ve Enerji Konulu G7 Yüksek Düzeyli Oturumu'na katıldı. Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile sohbet etti.

A A 20240614 34875176 34875169 C U M H U R B A S K A N I E R D O G A N G7 Y U K S E K D U Z E Y L I O T U R U M U N A K A T I L D I

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN, G7 LİDERLER ZİRVESİ PAYLAŞIMI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G7 Liderler Zirvesi'nin insanlık için hayırlara vesile olmasını diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bugün İtalya'da gerçekleştirilen G7 Liderler Zirvesi'nin insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Küresel sorunların ve bölgesel çatışmaların çözümünde G7 ülkelerinden daha adil, kapsayıcı ve gerçekçi bir yaklaşım beklediğimizi vurgulamak istiyorum." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Anadolu Ajansı