Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle:

İstanbul'u biz yeniden ayağa kaldırdık. Biz gelmeden önce ne vardı; çöp, çukur, çamur. CHP bu demek. Bay bay Kemal'e 14 Mayıs'ta ders vermeye hazır mısınız? İstanbul susuz muydu? İstanbul'a suyu 110 kilometreden Istranca'yı delerek biz getirmedik. Sakarya'dan aynı şekilde buraya biz getirmedik. 

Biz laf değil iş ürettik. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü yaptık mı? Nerelerden nerelere geldik. Belediye başkanlarımızın gösterdiği mücadelenin yakın şahidiyiz. Bir şehrin önce bünyesindeki kanserli hücrelerden arındırmak, potansiyelini harekete geçirmek, güzelliklerini ortaya çıkarmak... Bunların hiçbiri kolay olmuyor.

"YETER SÖZ DE KARAR DA GELECEK DE MİLLETİNDİR"

Tek parti özentisi faşist zihniyetin merhun Menderes'in "Yeter söz milletindir" diyerek yaptığı meydan okumayı hazmedemediklerini görüyoruz. Bizim gösterdiğimiz her başarı meydan okumaydı.

14 Mayıs'ta gidilecek seçimlerde küresel güçleri arkasına alarak tek parti faşizmini hortlatmak isteyenlere karşı yeni bir meydan okumaya hazırlanıyoruz. Önümüzdeki seçimlerde 'yeter söz de karar da gelecek de milletindir' diyerek karşınıza geliyoruz.

CHP'nin başındaki zatın büyük hevesle sarıldığı Bay Kemal sıfatını terfi ettirdik. 14 Mayıs'ta adı ne oldu, bay bay Kemal'e çevireceğinizden şüphe duymuyorum.

"OYUNLARINI İNŞALLAH SANDIKTA BOZACAĞIZ"

Unutmayınız, sadece CHP'nin başındaki zata bay bay demekle kalmayacak aynı zamanda tek parti zihniyetinin bu son çırpınışlarını da beraberce sandığa gömeceğiz. Milleti ve onun iradesini bir kenara bırakıp ülkeyi ülkeyi 6 kişinin hırslarının oyuncağı haline getirmek isteyenlerin heveslerini inşallah kursaklarında bırakacağız.

Trabzonspor'un eski teknik direktörü Ünal Karaman milletvekili adayı oldu Trabzonspor'un eski teknik direktörü Ünal Karaman milletvekili adayı oldu

Ülkenin yönetimini yetkiyi milletten alan kişi yerine hiçbir meşru hakları olmayan bir grup muhterise teslim etmek isteyenlerin oyunlarını inşallah sandıkta bozacağız. Bu zafer aynı zamanda son 3,5 yıldır adeta kaderine terk edilen, unutulan, kaynakları sömürülürken eser ve hizmetten mahrum bırakılan İstanbul'un da ayağına vurulan prangalardan kurtuluşunun işareti olacak.

"SEN GİT GEORGE'DEN AFERİN AL, ZAVALLI BUNLAR"

Sen git George'den aferin al. Zavallı bunlar. Bunlar bizim yanımızda adam gibi yürüdüler sonradan kayboldular. Davos'ta yanımda. O zaman IMF'nin başında olan zatla konuşuyoruz. Dedim ki, "Taksitlerini alırsın ama buraya talimat veremezsin.' CHP şu anda o masada olanlardan birileriyle otel lobilerinde yine IMF ile görüşmeye devam etti.