Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yörünge Altı Araştırma Görevi'ni tamamlayan, ülkenin ikinci astronotu Tuva Cihangir Atasever ile ailesini kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atasever ve ailesiyle İspanya ziyareti öncesinde Esenboğa Havalimanı'nda görüştü. Görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır da yer aldı.

Balıkesir'de ormanlık alanda yangın Balıkesir'de ormanlık alanda yangın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, görüşmenin ardından özel uçak "CAN" ile Türkiye-İspanya 8. Hükümetler Arası Zirvesi kapsamında İspanya'nın başkenti Madrid'e gitti.

A A 20240612 34851825 34851823 C U M H U R B A S K A N I R E C E P T A Y Y I P E R D O G A N

EŞİ EMİNE ERDOĞAN DA YANINDAYDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Esenboğa Havalimanı'ndan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Ankara Valisi Vasip Şahin uğurladı.

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, TBMM Başkanvekili Celal Adan, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, MİT Başkanı İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Çağatay Özdemir de Madrid'e hareket etti.

A A 20240612 34851778 34851777 C U M H U R B A S K A N I R E C E P T A Y Y I P E R D O G A N

Kaynak: Anadolu Ajansı