EYT konusunda bir girişim de esnaflardan geldi. Esnaflar Odası, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sürpriz bir mektup gönderdi. İşte o detay...

Doktorun, Avukatın stajı sayılıyor! Meslek Lisesinin stajı niçin sayılmıyor? Doktorun, Avukatın stajı sayılıyor! Meslek Lisesinin stajı niçin sayılmıyor?

2 milyon 250 bin kişiye emeklilik yolunun açılacağı EYT düzenlemesiyle ilgili yasa teklifinin bu ay içerisinde Meclis'e sunulması planlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2023'ün ilk Kabine Toplantısı sonrası, düzenlemenin detaylarını açıklanması bekleniyor. 

PARA

ATV Haber'de yer alan habere göre; Kabine öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a esnaftan da bir mektup gönderildi. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken; işçiler için 5 bin olan prim gününün esnaf için 9 bin olarak uygulandığına dikkat çekti, emeklilik şartlarının eşitlenmesini istedi.

EYT MESAİSİ BU AY BAŞLIYOR

EYT düzenlemesi hızla imzaya açılıp, önce komisyona sonra da Genel Kurul'un önüne gelecek. Planlanan takvime göre yeni yılın kabul edilecek ilk yasalarından biri olacak. (Kaynak:Mynet)