Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'de NATO Zirvesi'ne katılacak ve mevkidaşlarıyla ikili görüşmeler yapacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD ziyareti öncesi önemli açıklamalarda bulundu. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

"NATO Zirvesi İttifakın 45. yıl dönümüne tekabül ediyor"

"NATO Savaşın tarafı haline gelmemeli ve adil barış sağlanmalı" 

"NATO zirvesinde dünyada artan terör tehdidine dikkat çekeceğiz"

"Türkiye, NATO'nun bel kemiği"

"(NATO Liderler Zirvesi) Ortak değerlerimizin samimiyet testinden geçmekte olduğu Gazze'de Filistin halkına yönelik katliamları gündeme taşıyacağız"

"Umudumuz Gazze konusunda entice almak"

Öğretmenlik Mesleği Kanunu Teklifi TBMM Genel Kurulunda: 16 maddesi daha kabul edildi Öğretmenlik Mesleği Kanunu Teklifi TBMM Genel Kurulunda: 16 maddesi daha kabul edildi

"NATO'dan İsrail-Filistin konusunda istediğimizi alamadık"

"(Doha'daki ateşkes)Sabırla süreci takip ediyoruz. İstihbarat başkanımız,Dışişleri Bakanımız takip ediyor. İnşallah kısa zamanda beklediğimiz neticeyi alırız"

A A 20240709 35093829 35093828 C U M H U R B A S K A N I R E C E P T A Y Y I P E R D O G A N

ERDOĞAN, WASHİNGTON'A HAREKET ETTİ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere özel uçak "TUR" ile saat 10.00'da ABD'nin başkenti Washington'a hareket etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Esenboğa Havalimanı'ndan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, Ankara Valisi Vasip Şahin ve diğer ilgililer uğurladı.

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, MİT Başkanı İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan, Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Çağatay Özdemir ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan da Washington'a gitti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, zirve kapsamında katılımcı bazı devlet ve hükümet başkanlarıyla ikili görüşmeler gerçekleştirmesi planlanıyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı