Bir süredir cezaevinde bulunan 28 Şubat davasında tutuklanan emekli generaller af kararıyla tahliye edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Resmi Gazete'de yayımlanan kararıyla, 28 Şubat hükümlüsü dönemin Genelkurmay Harekat Başkanı emekli Orgeneral Çetin Doğan (83) ile Emekli Org. Fevzi Türkeri (82), Emekli Korgeneral Yıldırım Türker (82), Emekli Tümgeneral Cevat Temel Özkaynak (78), emekli orgeneral Çevik Bir (85), Emekli Tümgeneral Erol Özkasnak (77) ve Aydan Erol'un cezaları affedildi.

"SİZ OLMASAYDINIZ, BİZ DAHA ÇOK KALIRDIK BURADA"

Sincan Cezaevi'nden tahliye edilen Erol Özkasnak, ''Torunumu, eşimi, çocuklarımı gördüğüm için çok mutluyum” dedi. Sağlık durumunun sorulması üzerine Özkasnak, ''İdare ediyorum, Tanrı biliyor. Uzun bir süreçti. Beni karşılayanlara teşekkür ediyorum.” diye konuştu. Özkasnak, basın mensuplarına, ''Siz olmasaydınız, biz daha çok kalırdık burada'' diye konuştu.

Af kararından faydalanan Çetin Doğan cezaevinden çıktı Af kararından faydalanan Çetin Doğan cezaevinden çıktı

"ÇOK MUTLUYUZ AMA ÇOK ÜZGÜNÜZ DE"

Emekli Korgeneral Yıldırım Türker ise '"Çok mutluyuz ama çok üzgünüz de. Burada sağlığımızı muhafaza edebilmek için gayret gösterdik çünkü çok büyük sorunlarımız var. Ben 83 yaşındayım'' dedi.

"TAMAMEN BİR KUMPASIN İÇERİSİNDEYDİK"

Cevat Temel Özkaynak ise şu şekilde konuştu:

Hazine ve Maliye Bakanlığı yaz denetimleri için sahilde! Hazine ve Maliye Bakanlığı yaz denetimleri için sahilde!

''Bir sene geç de olsa çıktığımıza memnunuz. Başta CHP Genel Başkanı Özgür Özel olmak üzere bizi ziyarete gelen milletvekillerine, basına, muhabirlere teşekkür ediyoruz. Sağlık durumum iyi değil. Böbrek hastasıyım, kalp, şeker, yüksek tansiyon rahatsızlığım var. Birlikte çalıştığım insanları gördüğümde çok memnun olduk. Bazı arkadaşlarımız var ki şu andaki silahlı kuvvetler ve başındaki kişiler, vefayı İstanbul’da bir semt olarak görüyorlar. Şu anki Türk Silahlı Kuvvetleri tek bir telefon, mektup bile göndermedi, bize sahip çıkmadı. Bir suçumuz yok. Tamamen bir kumpasın içerisindeydik.''

Editör: Yudum Özel