DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, gazeteci Nedim Şener'in iddialarına cevap verdi.

Bakırhan, Şener'in 27 DEM’li belediye başkanı hakkında soruşturmanın var olduğunu belirterek DEM Partili belediyelere  kayyım atanabilir iddiasına "Biz böyle itirafçıların, tetikçilerin söylediklerini dikkate almayız. Türkiye eski Türkiye değil. Kürtler de eski Kürtler değil!" dedi.

HÜDA PAR’lı Demir’den anayasa vurgusu: Toplumun tarihi, kültürü ve inancıyla uyumlu olmalı HÜDA PAR’lı Demir’den anayasa vurgusu: Toplumun tarihi, kültürü ve inancıyla uyumlu olmalı

Olası bir kayyım atamasına karşı gerekirse belediyelerin önünde nöbet tutacaklarını söyleyen Bakırhan şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’de hakkında soruşturma olmayan kimse yok. Örneğin Ekrem İmamoğlu hakkında da var. O zaman hepsini görevden alacaksınız. Böyle bir mantık olabilir mi? Ben de Siirt belediye eş başkanıydım 3 yıl tutuklu kaldım. AİHM ihlal kararı verdi. Dünya kadar da para verdiler bana. Soruşturmayla, kovuşturmayla, bir ihbarcının olmayan gizli tanık ifadeleriyle kim hakkında soruşturma açılmaz ki? Türkiye eski Türkiye değil. Kürtler de eski Kürtler değil. Van’da gasp etmeye çalıştılar halk cevabını verdi. Kimse bizim belediyelere el koyamaz gasp edemez."

NEDİM ŞENER NE DEMİŞTİ?

Nedim Şener, Hürriyet'teki köşe yazısında, “27 DEM’li belediye başkanının hakkında soruşturma ve yargılama devam ettiğinden dolayı İçişleri Bakanlığı tarafından Anayasa ve Belediye Kanunu’na göre kayyım atanması yasal zorunluluk. Bakanlığın çalışmaları da devam ediyor” ifadelerine yer vermişti.

Editör: Yudum Özel