6 Şubat 2023'te meydana gelen depremlerin ardından 53 bin 537 kişi yaşamını yitirdi. Depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş'ın yanı sıra Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, Adana, Malatya ve Elazığ'ı vuran asrın felaketinde yaralı sayısı 107 bin 213 kişi yaralandı. 

HATAY'DA EĞİTİM-ÖĞRETİME 6 ŞUBAT'TA 1 GÜN ARA 

Hatay Valiliği, 6 Şubat deprem felaketinin 1. yıldönümü sebebiyle eğitim-öğretime 1 gün ara verildiğini duyurdu.

Konuyla ilgili Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

TBMM Başkanı Kurtulmuş: "Yeni Anayasa için sonuna kadar mücadele edeceğim" TBMM Başkanı Kurtulmuş: "Yeni Anayasa için sonuna kadar mücadele edeceğim"

“6 Şubat 2023 tarihinde Ülkemizde yaşanan ve 11 ilimizi etkileyen asırların felaketinin yıl dönümü nedeniyle ilimiz genelinde 6 Şubat 2024 Salı günü eğitim-öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir”.

NE OLMUŞTU?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adıyaman İl Başkanlığı, 6 Şubat tarihinin Valilik tarafından tatil edilmesini talep etmişti.

KAHRAMANMARAŞ'TA EĞİTİME BİR GÜN ARA VERİLDİ

Kahramanmaraş'ta, 6 Şubat depremlerinin 1. yılı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"6 Şubat 2023'te ilimiz merkezli meydana gelen depremlerin yıl dönümü sebebiyle taziye ve mezarlık ziyaretleri, anma törenlerinden kaynaklı ilimiz genelinde trafik yoğunluğu yaşanacaktır. Buna ek olarak öğrenci taşımasında kullanılan servis araçları da fazladan bir trafik yoğunluğu oluşturacaktır. Bu sebeple ilimiz genelindeki resmi ve özel her kademedeki okul ve kurumlardaki eğitim ve öğretime 6 Şubat 2024 tarihinde bir gün süreyle ara verilmiştir."