11 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından ülke olarak yaraları sarmak için seferber olmuşken depremin bıraktığı maddi ve manevi enkazın etkileri devam ediyor. Deprem bölgelerinde görev alan asistan hekimler mevcut şartlar altında çalışmalarına imkan olmadığını belirterek yetkililere sesleniyor. 

''Biz depremin en çok yıktığı Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya'da tıp ve diş hekimliği fakültelerinde eğitim alan asistan hekimleriz. 6 Şubat 2023 tanhli Pazarcık ve Ekinözü merkezli iki büyük deprem sonucu yaşadığımız, seve seve görevimizi yaptığımız şehirlerimiz maalesef tarifi olmayan bir yakıma uğradı. Çorapsız, ayakkabısız ayaklarımızla canımızı zor kurtardığımız evlerimizden göreve koştuk. Her an artçı sarsıntıları hissederek sevdiklerimizden haber bile alamadan hayat kurtarmaya gittik. Tıp ve diş hekimliği bir pratik işidir, hastaya dokuna dokuna öğrenilir, sadece kitaplardan okunmaz. İşte biz sağlıklarına yeniden kavuşmaları için emek emek uğraştığımız, kimi zaman ailemizden çok gördüğümüz hastalarımızı kaybettik. Hayatta olduklarına sevindiklerimiz ise küçük bir kıyamet yaşadığımız şehirlerimizi terk etti. Hekimlik görevlerimizi yerine getirdik fakat bin bir özveri ve emekle kazandığımız asistanlık eğitimimizi yerine getirmemiz imkansız görünmekte. 

Sağlık lisansiyerleri ek atama istiyor! Sağlık lisansiyerleri ek atama istiyor!

Mustafa Kemal Üniversitesi, Sütçü İmam Üniversitesi, Adıyaman Üniversitesi, İnönü Üniversitesi tıp ve diş hekimliği fakülteleri hastanelerinde eğitim alan asistan doktorlar olarak Tıpta Uzmanlık Kurulu tarafından alınacak karar doğrultusunda kalıcı, şartsız geçiş ya da nakil hakkı verilmesini talep ediyoruz. Tüm milletimizin başı sağ olsun. Saygı ve sevgilerimizle...''