BBP lideri Mustafa Destici, Cem Küçük'ün programına katıldı. EYT'de staj konusuna değinen Destici önemli açıklamalarda bulundu.

Destici staj mağdurlarının da beklentileri olduğunu belirterek " 8 Eylül 1999 yılı öncesi kişiler staj yaparken sigortalanmışlar fakat prim günleri eksik yatırılmış. Şimdi bu eksik primler tamamlanarak bunlar da bu EYT düzenlemesinden faydalanma talebinde bulunuyorlar. Bu talebinde değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum." dedi.

Cem Küçük: Diyelim ki 1999 öncesi işe girmişler ama prim günleri 300 gün yani 1000 gün eksik. Onlar da prim günlerini tamamlayarak emekli olabilecekler mi?

Destici, " Hayır tamamlamış olanları kastediyorum. 8 Eylül 1999'dan önce staja başlamış, kadınlar için 20 yıl erkekler için 25 yılı tamamlamış hem de beş bin iş günü primi tamamlamış olanlarla ilgili söylüyorum. Oradaki ayrıntı şu: 99 öncesi staj şu an emekliliğe sayılmıyor. " dedi. 

Videonun tamamını izleyebilirsiniz👇

Murat Bal'dan staj mağdurlarına destek! "Staj mağduriyeti bir şekilde çözülecektir" Murat Bal'dan staj mağdurlarına destek! "Staj mağduriyeti bir şekilde çözülecektir"