Diyanet Fahri Kur’an kursu öğreticileri uzun süredir kadro beklentisi içerisinde olduklarını dile getirmelerine rağmen hala yetkililere seslerini duyurmuş değil.

Binlerce Fahri Kur'an kursu öğreticisinin mağduriyetleri henüz çözülmedi. Öğreticiler, bir an önce mağduriyetlerinin giderilmesi ve kadro müjdesi için yetkililerden çözüm bekliyorlar.

Kadrolu hocalarla aynı görevi yapan Fahri Kur'an Kursu öğreticileri buna rağmen yetersiz maaş alıyorlar. Sigortaları ise ortalama 10-15 gün olarak yatırılıyor. Görev yerleri değişmemesine rağmen iki yılda bir sınav ve mülakata giriyorlar. İşsizlik ücreti alamıyorlar. Tüm bunlara rağmen Fahri Kur-an kursu öğreticileri kadrolu hocalarla eşit haklara sahip değiller. 

Fatih Altaylı: 1 günden ötürü 17 yıl kaybettiler! Fatih Altaylı: 1 günden ötürü 17 yıl kaybettiler!

Fahri Kur'an Kursu öğreticileri mağduriyetlerinin giderilmesini ve hakettikleri eşit haklara kavuşmayı bekliyorlar. Ancak konuya dair hükümetten herhangi bir açıklama gelmedi. Seslerini sosyal medya mecralarından duyurmaya çalışan Fahri Kur'an kursu öğreticileri kadro taleplerinin çözümü için meclisin açılmasını bekliyor.