Diyarbakır’da yüzde 64.09 oy oranıyla Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanlığı’na seçilen DEM Partili Serra Bucak Küçük'e mazbatası verilmedi.

Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) mazbatasını almak için giden Küçük’e yetkililer, AK Parti İl Başkanlığı’nın itirazı nedeniyle mazbatayı veremeyecekleri yanıtını verdi.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı’nın, Büyükşehir ve 17 ilçedeki tüm seçim sonuçlarına itiraz ettiği belirtilirken, AK Partili yöneticilerin itirazı doğruladığı aktarıldı.

Tebliğ taslağı yayımlandı! Lokanta ve kafelerde KDV zammı oranları belli oldu Tebliğ taslağı yayımlandı! Lokanta ve kafelerde KDV zammı oranları belli oldu

Öte yandan DEM Parti’nin de AK Parti'nin kazandığı Diyarbakır’ın Hazro, Eğil, Çermik ve Çüngüş ilçelerinde seçimlere itirazda bulunduğu öğrenildi.

DEM Parti Diyarbakır İl Eşbaşkanı Abbas Şahin konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. AK Parti'nin itirazını bilinçli ve planlı bir hamle olarak değerlendiren Şahin, "Bu kez alamayacaklar, halkın iradesini gasp edemeyecekler" dedi.

Şahin, YSK'nin önünde konuyla ilgili kitlesel bir açıklama yapacaklarını söyledi.