Devlet Su İşleri (DSİ) kurumuna 1273 personel alımı yapılacak. Konuyla ilgili Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi açıklamada bulunarak 1273 sözleşmeli personel alınacağını duyurdu. Heyecanlandıran açıklama sonrası DSİ sözleşmeli personel alımı başvuruları ne zaman yapılacak? sorusu araştırılmaya başlandı. İşte ayrıntılar...

Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı çalışan Devlet Su İşleri (DSİ) kurumuna alınacak personelle ilgili Bakan Kirişçi'den açıklama geldi. Kirişci personel alımı hakkında sosyal medya hesabından ayrıntıları paylaştı. DSİ personel alımıyla ilgili başvuru kılavuzunun ayrıntıları merak konusu oldu. DSİ personel alımı ne zaman?

DSİ PERSONEL ALIMI HAKKINDA AYRINTILAR DUYURULDU

Bakan Kirişci, konuyla ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Daha önce Bakanlığımızın taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere farklı branş ve pozisyonlarda bin 200 sözleşmeli personel alımı yapacağımızı, Orman Genel Müdürlüğümüzün merkez ve taşra teşkilatı için bin 613 personel alacağımızı paylaşmıştık. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğümüze personel alacağımızı duyurmak isterim.

DSİ bünyesinde görevlendirilmek üzere çeşitli branşlarda bin 273 sözleşmeli personel alacağız. Böylece, önümüzdeki günlerde, Tarım ve Orman Bakanlığımız bünyesinde toplam 6 bine yakın yeni personel istihdam edeceğiz."

İŞKUR TYP personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak? İŞKUR TYP personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak?

DSİ PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Bakan Kirişçi'nin sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamanın ardından 1273 personel alımına ilişkin tarih ayrıntısı belli oldu.

DSİ'de görev alacak 1273 personelin alımıyla ilgili başvurular ocak ayı içinde olacak.