Polis ekipleri, Şişli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü görevlilerinin, İzzetpaşa Mahallesi Mihri Okul Arası Sokak'taki bir dükkanda çok sayıda kedinin taşıma çantası ve kafeste tutulduğu, sağlık durumlarının kötü olduğu yönündeki ihbarı üzerine harekete geçti.

Adrese giden İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Şişli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve zabıta ekipleri, T.K'nin yardımıyla içeri girdi. T.K, kızının apartmanının zemin katında yer alan dükkanda çok sayıda kedi bulundurduğunu belirtti.

Dükkanda, taşıma çantası ve kafeslerde tutulan, sağlık durumu kötü olan çeşitli ırklardan 85 kedi ele geçirildi. Kediler muhafaza altına alınarak tedavi edilmeleri için ilçe belediyesinin sorumlu veteriner hekimine teslim edildi. Hayvanların tedavilerinin uzun süredir yapılmadığı ve beslenmelerinin ihmal edildiği tespit edildi.

Akılalmaz olay: Motosikletli şüpheli 13 yaşındaki kızı uyurken vurdu Akılalmaz olay: Motosikletli şüpheli 13 yaşındaki kızı uyurken vurdu

Kedileri dükkanda alıkoyan ve sağlık durumlarının kötüleşmesine neden olan G.B'ye, "hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranma" suçundan kedi başına 7 bin 216 lira olmak üzere toplam 613 bin 360 lira para cezası kesildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı