Her sene düzenlenen dünyanın en iyi futbolcusunun belli olduğu Ballon d'Or ödülünün bu yılki sahibi açıklandı. Geçen yıl Lionel Messi'ye verilen ödül, bu yıl Real Madrid'in yıldızı Karim Benzema'ya verildi. Ronaldo ise listede 20. sırada bulundu.

Avrupa Yılın Futbolcusu Ödülü olarak bilinen "Ballon d'Or" (Altın top); her yıl, bir önceki sezonda en başarılı performans gösteren futbolcuya veriliyor. Geçtiğimiz yıl Messi'nin kazandığı ödül bu yıl Benzema'ya verildi.

46 MAÇTA 44 GOL 

Ödülün sahibi Benzema, geçtiğimiz yıl Real Madrid formasıyla 46 maçta 44 gol atmıştı. Bunun yanında 15 de asist yapan Fransız golcü toplamda 59 gole direkt etki etmeyi başarmıştı. Bu olağanüstü performans, Ballon d'Or ödülüyle taçlandı.

"BU ÖDÜLÜ KAZANMAK HER ZAMAN KAFAMIN BİR YERİNDE VARDI"

Karim Benzema: "Çok genç yaştan itibaren hiç vazgeçmeden çalıştım. Bu ödülü kazanmak her zaman kafamın bir yerinde vardı. Zidane ve Ronaldo benim idollerim. Zor zamanlar geçirdim. Milli takıma gidemedim. Ailem ve benim için zor zamanlardı. Ama asla pes etmedim. Yaş, sadece bir sayı. Önemli olan kararlılık. Kafamdaki hayaller, beni daha iyisini yapmaya itti."

"SENİNLE GURUR DUYUYORUM KARDEŞİM"

21 aylıkken kaçırılan kadın, 53 yaşında gerçek ailesini buldu 21 aylıkken kaçırılan kadın, 53 yaşında gerçek ailesini buldu

Ödülün açıklanması sonrasında Mesut Özil de Benzema'yı tebrik etti. Özil şu ifadeleri kullandı: "Adamım Benzi, dünyanın en iyi oyuncusu. Ballon d'Or'u kazanacağını hep söyledim. Ve bunu çok fazla hak ediyorsun. Seninle gurur duyuyorum kardeşim."