Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, önceki günlerde Fatih Mahallesi'ndeki Menekşe Sahil Parkı'nda yapılan kazı çalışmasında oluşan su birikintisine bir kişinin düşerek boğulduğu ihbarın ardından olay yerine gitti.

Ekipler, yaptıkları incelemede, parkın bazı bölümlerinin kazı çalışması sonrasında su birikintisiyle dolduğunu ve 5 yaşındaki Edanur Gezer isimli kız çocuğunun buraya düştüğünü tespit etti.

CHP'li Üsküdar Belediyesi'nde mescit açılmadı! Gencin namaz kılması engellendi CHP'li Üsküdar Belediyesi'nde mescit açılmadı! Gencin namaz kılması engellendi

İlk müdahalesi olay yerinde sağlık ekipleri tarafından yapılan Edanur Gezer, kaldırıldığı hastanede yapılan müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

SORUŞTURMA TİTİZLİKLE YÜRÜTÜLECEK

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, konu hakkında sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Bakan Tunç, adli soruşturma başlatıldığını ve kusur tespiti için uzman bilirkişi heyetinin görevlendirildiğini açıkladı.

"İstanbul Küçükçekmece ilçesi Menekşe Sahil Parkı içinde açıldığı tespit edilen ve içi su dolu olan çukura düşerek hayatını kaybeden Edanur evladımızın ölümü bizleri derinden üzdü. Evladımıza Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum. Olayın hemen ardından Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatılmıştır. Kusur tespiti için uzman bilirkişi heyeti görevlendirilmiştir. Evladımızın hayatını kaybetmesinde sorumluluğu bulunanlar hakkında adli soruşturma titizlikle yürütülecektir. "

Editör: Yudum Özel