Türkiye Diyanet Vakfı, Nijerya'da su kuyusu ve vakıf çeşmeleri açtı Türkiye Diyanet Vakfı, Nijerya'da su kuyusu ve vakıf çeşmeleri açtı

Edirne Emniyet Müdürlüğü ekipleri, son bir hafta içinde yasa dışı yollarla Türkiye'ye girmeye çalışan 602 düzensiz göçmeni yakaladı. Göçmenlerin ülkeye sokulmasına aracılık ettikleri öne sürülen 19 kişi ise "insan kaçakçılığı" suçundan gözaltına alındı. Şüphelilerin çıkarıldıkları mahkemece tutuklandıkları bildirildi.

602 düzensiz göçmen yakalandı

Edirne Valiliği, Edirne İl Jandarma Komutanlığı'nın düzensiz göçmen kaçakçılığına karşı yürüttüğü operasyonların sonuçlarını açıkladı. Buna göre, son bir hafta içinde 602 düzensiz göçmen yakalayan ekipler, 44 insan kaçakçısını da adli makamlara sevk etti. Operasyonlarda insan kaçakçılığında kullanılan 32 araç, cep telefonları ve bir miktar para da ele geçirildi.

19 kişi tutuklandı

İl Göç İdaresi Müdürlüğüne sevk edilen düzensiz göçmenlerin yanı sıra, "insan kaçakçılığı" iddiasıyla jandarmada sorgulanan şüphelilerden 19'u Edirne Adliyesi'nde çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Diğer şüpheliler ise adli kontrol kararıyla serbest kaldı. Şüphelilerin, düzensiz göçmenleri yasa dışı yollardan Yunanistan'a geçirmeye çalıştıkları belirlendi.