Türkiye'de 1 milyondan fazla kişinin ehliyet affı beklediği bilinirken vatandaşlar "bir defaya mahsus" af için taleplerini devlet yetkililerine iletmeye devam ediyor. 

Ehliyetlerini kaybeden vatandaşlar mevcut ekonomik şartlarda maddi sıkıntılar yaşadıklarını ve geçinmekte zorlandıklarını, ehliyetleri olmaması nedeniyle de iş bulmakta güçlük çektiklerini belirtiyor. 

Aralarında şoförlük yapanların da olduğu ehliyet affı mağdurları mesleklerini icra edemezken geçim sıkıntısıyla baş başa bırakılıyor. Yıllardır şoförlük yapanlar ehliyetleri olmaması nedeniyle yeni bir bulmaya çalışırken aileleriyle birlikte geçim sıkıntısı yaşıyor. 

Sosyal medya üzerinden hükümete çağrı yapan ehliyet affı mağdurları cezalarının paraya çevrilmesini ya da bir kereliğine ehliyet affı istediklerini belirttiler. 

Turistik Doğu Ekspresi seferleri başlıyor! Turistik Doğu Ekspresi seferleri başlıyor!

Trafik kurallarına uymayarak ehliyetini kaptıran, ölümlü kazalara karışmayan vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın puan affı kararına tepki göstererek ehliyet affının çıkmasını talep ediyor. 

Sık sık sosyal medyada etkinlik düzenleyen ehliyet affı mağdurları gündeme yerleşirken yetkililerin kendilerini ve yaşadıkları mağduriyetleri görmesini bekliyor.