Uzun zamandır ehliyet affının çıkmasını bekleyen vatandaşlar puan affının çıkmasıyla hayal kırıklığına uğradı. Ölümlü kazalara karışmamış sürücüler, 'puan affı değil ehliyet affı' sloganıyla sosyal medya hesaplarından yetkililere seslenmeye devam ediyor.

Ehliyetlerini kaybeden vatandaşlar mevcut ekonomik şartlarda maddi sıkıntılar yaşadıklarını ve geçinmekte zorlandıklarını, ehliyetleri olmaması nedeniyle de iş bulmakta güçlük çektiklerini belirtiyor. 

Aralarında şoförlük yapanların da olduğu ehliyet affı mağdurları mesleklerini icra edemezken geçim sıkıntısıyla baş başa bırakılıyor. Yıllardır şoförlük yapanlar ehliyetleri olmaması nedeniyle yeni bir bulmaya çalışırken aileleriyle birlikte geçim sıkıntısı yaşıyor. 

Sosyal medya üzerinden hükümete çağrı yapan ehliyet affı mağdurları cezalarının paraya çevrilmesini ya da bir kereliğine ehliyet affı istediklerini belirttiler. 

Aileleriyle birlikte sayıları 3 milyonu bulan ehliyet affı mağdurları bir an önce ehliyetine kavuşmak istiyor. Artan ekonomik kriz koşullarında hayatlarını idame ettirmekte zorlanan mağdurlar bu zorlu süreçte işlerini kaybettiklerini, aile saadetlerinin bozulduğunu söylüyor.

Umutla bekledikleri ehliyet affının yerine puan affının gelmesiyle birlikte Twitter üzerinden tepkilerini dile getirmeye devam ediyorlar. Süre cezalarının affedilmesini talep eden mağdurlar aynı zamanda süre cezalarının para cezasına çevirilerek hayatlarına devam etmek istedikleri söylüyorlar. Ölümlü kazaya karışmamış şöförler için bir defaya mahsus Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve kabinesinden Cumhuriyetin 100.yılına özel bir af beklediklerini söylüyorlar. 

Altında fiyatlarında sert düşüş! Altında fiyatlarında sert düşüş!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşık 2 buçuk milyon sürücünün ceza puanının silineceğini ve böylelikle 10 bin sürücünün ehliyetinin geri verileceğini söyledi. Sayıları 1 milyon olan ehliyet affı mağduru vatandaşlar bu karara sosyal medya üzerinden oldukça tepki gösterdi.