Yaklaşık 2 buçuk milyon sürücüyü ilgilendiren ehliyet affı yasasıyla ilgili karar açıklandı. Meclis'e sunulan vergi borçlarının silinmesi, KYK borçlarının yapılandırılması, ehliyet affı ile sürücü ceza puanlarının silinmesi gibi milyonlarca vatandaşı ilgilendiren teklifin yasalaştığı belirtildi. Peki, 2023 ehliyet affı ne zaman çıkacak, Resmi Gazete'de yayımlandı mı?

Sakarya'da fabrikada patlama: 1 işçiden acı haber Sakarya'da fabrikada patlama: 1 işçiden acı haber

2023 EHLİYET AFFI NE ZAMAN ÇIKACAK?

Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 2 bin TL altındaki vergi borçlarının silinmesi, KYK borçlarının yapılandırılması, ehliyet affı ile sürücü ceza puanlarının silinmesi gibi milyonlarca vatandaşı ilgilendiren teklifin yasalaştığını açıkladı.

Buna göre; Ehliyet affıyla ilgili TBMM'de kabul edilen çalışma Resmi Gazete’de yayımlandıktan sonra yasalaşacak ve resmi olarak yürürlüğe girecek.

RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), il özel idareleri, belediyeler, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlıkları (YİKOB) ile ilgili alacaklara yapılandırma imkanı getiren "Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre; Alkollü ve uyuşturucuyla araç kullanmak, drift yapmak ve ölümlü kazaya sebebiyet vermek dışında sürücülere uygulanan trafik idari para cezalarına istinaden verilen ceza puanları silinecek.