Ehliyetsiz sürücü, "Burada adam kesiyorlar, 10 kişi birden üzerimize çullanıyor. Aksaray’ı topla gel bunların kaşıntıları var” diye adam çağırdı.

Aksaray’da muayenesiz, sigortasız araçla trafikte yakalanan ve savcılıkça aranması olan sürücü aracının bağlanacağını duyunca telefonla birini arayarak "Burada adam kesiyorlar, 10 kişi birden üzerimize çullanıyor. Aksaray’ı topla gel bunların kaşıntıları var” diye adam çağırdı.

Bakan EYT'deki son durumu açıkladı: İşte düzenlemenin ayrıntıları Bakan EYT'deki son durumu açıkladı: İşte düzenlemenin ayrıntıları

Aracının değerli olduğunu belirten ve agresif tavırlarla polis memurlarına zorluk çıkaran sürücü, “Ben deliyim, kafama da sıksanız o arabayı yakarım ama vermem” dedi.

Olay, İstiklal Mahallesi Raşit Daldal Caddesinde gerçekleşti.. Edinilen bilgiye göre, Aksaray İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele (NSM), Trafik Denetleme ve Asayiş Şubesi ekipleri rutin uygulama yaptı.

Mahalle ve çarşı bekçilerinin de katıldığı uygulamada şüphe üzerine bir otomobile “Dur” ihtarında bulunuldu. Durdurulan araç, sürücü ve yolcu üzerinde sorgulama yapan polis ekipleri aracın muayenesiz ve sigortasız, sürücü Tayfur İ.’nin ise ehliyetsiz olduğunu tespit etti.

GBT sorgulamalarında ise sürücü Tayfur İ. ile yanında bulunan kardeşi Sezer İ.’nin (18) da aranması olduğunu belirledi. Bunun üzerine polis trafik polisleri aracı otoparka çektirmek için çekici çağırdı. Aracının otoparka çekileceğini duyan ehliyetsiz sürücü Tayfur İ. polis ekiplerine sert ve agresif tavırlarıyla zorluk çıkarttı.