"Ekmek, aptal toplumların temel gıdasıdır" sözleri nedeniyle geçtiğimiz günlerde tutuklanan Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar tahliye edildi.

Katıldığı canlı yayında söylediği, "Ekmek, aptal toplumların temel gıdasıdır. Bizim toplum ekmekle doyduğu için böyle 20 yıl başında yöneticiler duruyor" sözleri sonrasında gözaltına alınan ve "Türk milletini, devleti, devletin kurum ve organlarını aşağılamak" suçundan tutuklanan Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar Marmara (Silivri) Cezaevi’nden tahliye edildi.

17 yaşındaki liseli kıza tecavüz tuzağı: ''MİT'e memur olarak alacağız'' 17 yaşındaki liseli kıza tecavüz tuzağı: ''MİT'e memur olarak alacağız''

NE OLMUŞTU?

Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar'ın, 7 Kasım 2022 Pazartesi günü Habertürk TV'de Afşin Yurdakul'un sunduğu programda, "Ekmek, aptal toplumların temel gıda maddesidir. Bilimsel bir şey konuşuyorum, ezbere konuşmuyorum. Türkiye'de ekmek, kişi başı tüketim 210 kilo. İsveç, Norveç, Danimarka, Japonya, İngiltere'de de 45-50 kilo. Bizim toplum ekmek ile doyduğu için böyle 20 sene başında yöneticiler duruyor" ifadelerini kullanmıştı.