8 Eylül 1999 öncesinde sigortalı olanlar için yaş sınırı olmadan emekli olma imkanı sağlayan yasa, 1999 sonrasında sigortalı olanları mağdur etti. Bu kesim, emekli olabilmek için 17-20 yıl daha çalışmak zorunda kalacak. Bu adaletsizliğe karşı EMADDER üyeleri, EMADDER Başkanı Mihriban Uğurlu önderliğinde anayasal eşitlik talep ediyor.

EMADDER, sigortasız çalışma, staj, askerlik veya eğitim nedeniyle emeklilik hakkı kazanamayan üyelerinin sorunlarını dile getiriyor. EYT koşullarını reddeden EMADDER, mağdurların 1 gün nedeniyle 17 yıl daha uzun çalışmak zorunda kalmasına karşı çıkıyor. EMADDER, emeklilik yaşının kademeli olarak düşürülmesini ve adaletli bir sistem oluşturulmasını istiyor.

EMADDER, Odunpazarı'nda Yediler Parkı'nda stant açtı!

EMADDER, 2000 sonrası SGK'lıların emeklilik haklarını savunuyor. EMADDER Başkanı Mihriban Uğurlu, çeşitli platformlarda yetkililerle görüşüyor, toplantılar organize ediyor ve siyasileri ziyaret ediyor. EMADDER, kademeli emeklilik istediklerini bir kez daha dile getirdi. 

Arzu Çerkezoğlu duyurdu: DİSK'ten şaşırtan asgari ücret kararı! Arzu Çerkezoğlu duyurdu: DİSK'ten şaşırtan asgari ücret kararı!

EMADDER Eskişehir şubesi, Odunpazarı'nda Yediler Parkı'nda stant açarak vatandaşlara bildiri dağıttı. EMADDER Genel Başkanı Mihirban Uğurlu da etkinliğe katılarak destek verdi.

EMADDER, İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Emine Edizgil'e ulaştı

EMADDER Eskişehir üyeleri, İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Emine Edizgil'e 8 Eylül 1999 sonrası SGK girişlilerin yaşadığı mağduriyeti anlattı.