Emekli maaşlarına refah payı artışı şu sırlaralar gündemden düşmüyor. 2023 Emekli maaş zammı ne kadar olacak? sorusunun cevabı da en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. İşte ayrıntılar...

Ferhat Salman'dan "36 yıllık mağduriyet bir an önce çözülmeli" açıklaması Ferhat Salman'dan "36 yıllık mağduriyet bir an önce çözülmeli" açıklaması

Milyonlarca emekli TÜİK tarafından açıklanacak, 6 aylık enflasyon oranlarının netlik kazanmasını bekliyor. 

Son dakika emeklilik açıklaması! Emeklilik yaşından düşülüyor! Zorunlu olarak emekli ediliyorlar... - Emekli Haberleri

EMEKLİYE YÜZDE 16.05 ZAM GÖRÜNDÜ

Merkez Bankası yıl sonu tüketici enflasyonu tahmini yüzde 65.2'ye yükseldi. Merkez Bankası enflasyon tahmininin tutması halinde emeklilere yüzde 16,05 oranında zam yapılacak.

Emeklilik için 10 yıl sigorta yeterli... SGK'ya dilekçeyi getirenin maaşı bağlanıyor!

EKİM AYI ENFLASYON RAKAMLARI AÇIKLANDI

Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ekimde aylık bazda yüzde 3,54, Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) yüzde 7,83 artış gösterdi. Yıllık enflasyon tüketici fiyatlarında yüzde 85,51, yurt içi üretici fiyatlarında yüzde 157,69 olarak kaydedildi.

SGK o parayı geri alıyor! Emekli, SGK, SSK, memur, Bağkur'lu milyonları ilgilendiriyor, emekli maaşında 40 gün detayı - Uzmana Sor

4 AYLIK ZAM ORANI NETLEŞTİ!

Ekim ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte 4 aylık zam oranı netleşti. 4 aylık SSK ve Bağ-Kur emekli zammı oranı yüzde 10,84 oldu.

EYT başvuru şartları belli oldu - İşte Kocaeli Gazetesi

6 AYLIK ENFLASYON BELİRLEYİCİ OLACAK!

Emekli zammı ocak ve temmuz aylarında 6 aylık enflasyon rakamlarına göre belirleniyor. SSK ve Bağ-Kur emeklileri, ocak ayında Temmuz-Aralık dönemindeki 6 aylık enflasyon oranı kadar, temmuz ayında ise Ocak-Haziran dönemindeki 6 aylık enflasyon rakamları kadar zam alıyor. 

Enflasyon artıyor, kâğıt para artıyor

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI NE KADAR OLACAK?

2022 yılı ilk 6 aylık enflasyon farkına göre memura 41,69 ve emekliye yüzde 42,35 oranında zam yapıldı. Gerçekleşecek olan enflasyonun yüzde 15 oranında olması durumunda emeklilerin en az yüzde 15'lik zam alacağı tahmin ediliyor.

KAYNAK:HABERTÜRK