Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Şanlıurfa'da yapılacak aday tanıtım toplantısı öncesinde halka seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada, "Biz söz verdik mi yaparız" ifadeleriyle depremzedelerin konut ihtiyaçlarının karşılanacağını ve inşaatların devam edeceğini açıkladı.

Ekrem İmamoğlu: "Hiçbir ayrım yapmıyoruz" Ekrem İmamoğlu: "Hiçbir ayrım yapmıyoruz"

"MİTİNG YAPMADAN FİNAL OLMAZ"

Erdoğan, "Sakın oyunlara gelmeyelim. 21 yıldır bu hizmetleri veriyoruz ve bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. Siz oyun bozdunuz, oyun. 31 Mart'ta da bu oyunları bozmaya devam ediyor muyuz?Sizlerle iftihar ediyorum. Bugün adayları açıklayacağız ama daha sonra mitinge geleceğim. Burada bir miting yapmadan final olmaz" diye konuştu.

Daha sonra Şanlıurfa adaylarının açıklanacağı salona geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kardeşliğimizi, birliğimizi sıkı tutmamız gerekiyor. Maddi manevi değerleri ile bereketli olan bu şehir içinde pek çok zorlukları barındıran yapıya sahiptir. Şehrin hep daha iyiye gitmesi için gayret gösterdik. Şanlıurfa'nın kalbimizde ayrı yeri var" ifadelerini kullandı.

"EN AZ KIRGINLIĞA YOL AÇACAK, KATKI VERECEK İSİMLERLE HUZURUNUZA ÇIKMAYA ÇALIŞTIK"

Erdoğan, "Şanlıurfa'nın ismi arkasına saklanıp kendi bireysel hesapları peşinde koşanlardan olmadık. Hepimiz beşeriz elbette eksiklerimiz, hatta hatalarımız çıkabilir. Şehrimize kazandırdıklarımızı kimse inkâr edemez. Büyükşehir ve ilçe adaylarımızı da bu hüsniyet ile belirledik. En az kırgınlığa yol açacak, katkı verecek isimlerle 31 Mart'ta sizlerin huzuruna çıkmaya çalıştık" dedi.