Veli Ağbaba'dan asgari ücretli, emekli ve memura tam destek! Veli Ağbaba'dan asgari ücretli, emekli ve memura tam destek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) zirvesi dolayısıyla bulunduğu ABD'de basın mensuplarının sorularına önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın milyonları ilgilendiren emekli maaş zammıyla ilgili ifadeleri dikkat çekti. Söz konusu açıklamasında Erdoğan şunları söyledi:

"İlgili bakanım zaten çalışmalarını sürdürüyor. Dönüşte zaten bir araya gelip, 'Ne durumdasın, ne yaptın, ne yapıyorsun?' kendisinden bunun bilgilerini de alacağız. Ama 2024'e inşallah bunun kararlarını vermiş olarak gireriz."

KAMUDA MÜLAKAT KALKACAK MI?

Erdoğan, kendisine sorulan kamuda mülakatın ne olacağı sorusuna ise şu ifadelerle yanıt verdi:

"Biz, mülakatları görevin gerektirdiği zorunluluklar dışında kaldırmayı vadettik. Görevin gerektirdiği hallerde ise hakkaniyetle hareket edilmesi temel yaklaşımımızdır. Mülakatlar çok sınırlı ve çok özel meslek gruplarında gerekli olabilir. Elbette mülakat komisyonlarının objektif kriterlerle oluşturulması konusu da çok mühim bir konu. Konuyu ilgili bakanlarımızla yakın görüşüyor, çalışıyoruz. Ben seçim vaatlerim içinde böyle bir söz verdiysem, bunu Milli Eğitim bakanımla, İçişleri Bakanımla görüşmek suretiyle, yeni bir yol haritasıyla ilerletiriz."