Hatay Müftüsü Bilgili enkaz altında: 12 yaşındaki oğlu kurtarıldı Hatay Müftüsü Bilgili enkaz altında: 12 yaşındaki oğlu kurtarıldı

Olay, Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde dün saat 15.30 sıralarında yaşandı.  8 katlı apartmanın 7’nci katındaki dairede oturan Ş.I., kumar borcu yüzünden eşi R.I.’ya tepki gösterince aralarında tartışma çıktı.Tartışmanın büyümesi üzerine R.I., elindeki bıçakla 2 çocuğunun gözü önünde Ş.I.’yı boğazından, yüzünden ve elinden yaraladı.

Diyarbakır'da eşinin boğazını kesen adam sağlıkçı eve alıp kapıyı kilitledi

R.I., ardından evinin penceresine çıkarak “Eşimin boğazını kestim, sadece ambulans gelsin.” diye bağırdı. İhbar üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. R.I., 7’nci kattaki daireye çıkan sağlık çalışanlarına kapıyı açıp, eşinin boğazını kestiğini belirterek, “Müdahale edin, ölmesin.” dedi. Elinde bıçak olan R.I., sağlık çalışanları içeri girdikten sonra kapıyı kilitleyerek anahtarı yanına aldı. Sağlıkçıların ambulansa götürme talebini de reddeden R.I., kapıyı açmayı kabul etmedi. Bu sırada eve gelen polis ekiplerinin ‘Kapıyı aç, yoksa kıracağız’ demesi üzerine R.I., kilidi açarak polise teslim oldu.

Eşinin boğazını kestikten sonra sağlıkçıları eve alıp, kapıyı kilitlemiş  #7

Şüpheli adliyeye sevk edildi 

Ş.I., ifadesinde, eşinin yaklaşık 6 aydır eve gelmemesi ve kumar bağımlısı olması nedeniyle “Ev ile ilgilenmezsen başkaları ilgilenir." mesajı attığını ve bunun üzerine tartışma yaşadıklarını, R.I.’nın kendisini darbederek tehdit ettiğini, bıçakla saldırıp, yaraladığını söyledi. Ş.I.’ya talebi üzerine 30 gün süreyle önleyici ve koruyucu tedbir uygulanmaya başlandığı öğrenildi. Suçlamaları kısmen kabul eden R.I., işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 

Eşinin boğazını kestikten sonra sağlıkçıları eve alıp, kapıyı kilitlemiş  #9