Fenerbahçe'nin eski oyuncularından Kim Min-jae'nin Almanya serüveni beklenenden kısa sürebilir. Yıldız oyuncunun 2023'ün yaz aylarında transfer olduğu Bayern Münih'ten ayrılabileceği iddia edildi.

ARADIĞINI BULAMADI

Fenerbahçe ve Napoli'de gösterdiği performans sonrası Avrupa'nın dev kulüplerini peşine takan Kim Min-jae, bu doğrultuda transfer olduğu Bayern Münih'te istediğini bulamadı. La Gazzetta dello Sport, Bayern Münih'teki yerini kaybetme noktasına gelen Güney Koreli oyuncunun bu durumdan memnun olmadığı belirtildi. Thomas Tuchel'in önümüzdeki dönemde savunma hattıyla ilgili vereceği kararların Kim Min-jae'nin durumunda etkili olabileceği aktarılmakta.

Eski Fenerbahçeli Kim Min-jae için Bayernden ayrılık iddiası Yeni talibi belli oldu...

Galatasaray'dan inanılmaz iç saha istatistiği Galatasaray'dan inanılmaz iç saha istatistiği

İTALYA'YA DÖNÜŞ İDDİASI

Kim Min-jae'nin Napoli ile büyük başarılara imza attığı İtaya Serie A'ya dönebileceği ifade ediliyor. La Gazzetta dello Sport'un haberine göre Inter, yıldız oyuncuyu kadrosuna katmak istiyor. Sportif Direktör Piero Ausilio'nun Fenerbahçe'de oynadığı günden bu yana takip ettiği Kim Min-jae'yi öncelikli olarak transfer etmek istediği belirtilmekte.

İKİ TAKIM ARASINDAKİ İLİŞKİLER AVANTAJ

Inter'in bir seçme şansı olsa kadrosuna katacağı ilk ismin Kim Min-jae olacağı belirtilirken bu transferin çok kolay gerçekleşmeyeceği de tahmin ediliyor. Bayern'in kısa bir süre önce 50 milyon Euro'ya aldığı bir oyuncuyu kolay kolay satmayacağı belirtilirken kiralama seçeneğinin de söz konusu olabileceği aktarılıyor.

Nitekim Inter ile Bayern arasındaki ilişkiler son dönemde olumlu şekilde ilerlemiş durumda. Sommer ve Pavard transferleriyle pekişen iyi ilişkilerin Kim Min-jae transferinde de etken olabileceği belirtiliyor.