Emeklilikte Yaşa Takılanlara düzenleme getirilerek yasalaştı.ve EYT'liler emekli olmaya başladı. Ancak çoğu emekli 5 bin prim günü sayısının kademeli olarak 5 bin 975 güne çıkarılması nedeniyle isyan etti. Cem Küçük canlı yayında, Ramazan Bayramı'na kadar EYT'de kademeli prim gün sayısından vazgeçileceği söylendi. İşte EYT'de prim gün sayısında iddia edilenler..

Emeklilikte Yaşa takılanlar yasası Meclis'ten geçti, bazı EYT'liler maaşlarını almaya başladı ancak prim gün sayısı düzenlemesi nedeniyle EYT'lilerin tepkisi dinmiyor. 5 bin pirim günü doldurma şartı kademeli olarak 5 bin 975 güne kadar çıkan prim gün sayısı şartı, bir çok EYT'linin emeklilik planlarını erteletti. İktidar seçim öncesi EYT'lilerin bu memnuniyetsizliğini gidermek için harekete geçti. Prim gün sayısına yeni düzenleme geliyor...

Enerji İş ve Satera'dan kadın istihdamında yüzleri güldüren sözleşme! Enerji İş ve Satera'dan kadın istihdamında yüzleri güldüren sözleşme!

EYT'de kademeli prim gün ne demek? EYT yasasına göre, 1999 öncesinin emeklilik için 5 bin prim gün sayısı şartına kademeli artış getirildi. 8 Eylül 1999 öncesinde sigortalı çalışmaya başlayanlar yaş dışındaki koşulları yerine getirdikleri takdirde emekli olabiliyorlar. Ancak SSK?lılar kademeli prim gününe tabi tutuldu.

EYT'deki kademeli prim gün düzenlemesi "EYT'liydik, 'Emeklilikte Prime Tatılanlar' (EPT) olduk" tepkilerine neden olmuştu. EYT dernekleri, prim gün sayısının 1999 öncesinde olduğu gibi 5 bin günle sınırlandırılması için kulislerini yoğunlaştırmıştı.

Edinilen bilgilere göre EYT'de kademeli prim gün sayısı düzenlemesinden vazgeçilerek 1999 ve öncesinde olduğu gibi emeklilik için 5 bin prim günü şartına geri dönüleceği konuşulmaya başlandı.