Fatih Altaylı: 1 günden ötürü 17 yıl kaybettiler! Fatih Altaylı: 1 günden ötürü 17 yıl kaybettiler!

Diyanet Fahri Kur'an kursu öğreticilerinin mağduriyetleri hala çözülmeyi bekliyor. Hak ettikleri statüye hala kavuşamadığını dile getiren öğreticiler yetkililere seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

Fahri Kuran kursu öğreticilerinin kadro talebi, uzun süre boyunca emek veren birçok öğreticinin haklı beklentisidir. Ancak öğreticiler, bu konuların yetkililer tarafından yeterince dikkate alınmadığını ve çözüme kavuşmadığını ifade ediyorlar.

Fahri Kuran kursu öğreticileri, görev yerlerinin değişmemesine rağmen her iki yılda bir sınav ve mülakata tabi tutuluyorlar. Düşük maaşlar ve işsizlik ödeneği alamamaları gibi nedenlerle diğer Kuran kursu öğreticileri ile aynı haklara sahip olamamaktan rahatsızlık duyuyorlar. Uzun bir süredir yetkililere kadroya alınma taleplerini iletiyorlar.

Diyanet Fahri Kur'an kursu öğreticileri, kendilerine verilen sözlerin yerine getirilmesini beklerken mevcut şartlarda zorluklar yaşadıklarını dile getiriyorlar. Hükümetten kadro beklentisi içindeki Diyanet Fahri Kur'an kursu öğreticileri hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak konunun mecliste ele alınacağı tahmin ediliyor.