Milletvekilleri kayıt yaptırıyor Milletvekilleri kayıt yaptırıyor

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, seçim öncesi Konya'da açıklamalarda bulundu. Eğitim sistemini değiştireceklerini söyleyen Fatih Erbakan, "Ailemizi korumamız lazım. Gençlerimizi korumamız lazım. Çocuklarımızı korumamız lazım. Milli Eğitim müfredatı, milli ve manevi değerleri önceleyen bir hale getirilecek.

"Allah korkusu olan nesiller yetiştirecek"

Erbakan hocamızın tabiriyle 5'in 4'ten büyük olduğunu öğrettiği kadar, 4 helalin de 5 haramdan büyük ve kıymetli olduğunu öğreten bir eğitim sistemine geçilecek. Eğitim sistemi, ahiret öncelikli nesiller yetiştirecek. Allah korkusu olan nesiller yetiştirecek. Nefsi esaret yerine, nefis terbiyesini esas alan, materyalist değil, maneviyatçı nesiller yetiştirir.'' ifadelerini kullandı.

"Medyada ahlakın düzenini bozan yayınların da ıslah edilmesi lazım"

Medya konusuna ilişkin açıklamalarda da bulunan Fatih Erbakan, ''Sadece eğitim yetmez, medyada ahlakın düzenini bozan yayınların da ıslah edilmesi lazım. Medyanın değerlerimize, kültürümüze, tarihimize, aile yapımıza uygun yayınlar yapar hale getirmemiz lazım. Çünkü medya yeni nesillerin gençlerin üzerinde çok etkili. Bunun da önce ahlak ve maneviyat düsturuyla ıslah edilmesi lazım" dedi.