Geçtiğimiz aylarda "Morning and Evening" adlı albümünü besteleyen Say, daha önce duyurduğu ancak detaylarını paylaşmadığı "Mozart ve Mevlana" adlı yeni eseri hakkında bilgiler verdi.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, prömiyerin 6 Kasım’da İsviçre'de yapılacağını belirten Say, eser hakkında şunları söyledi:

“‘Mozart ve Mevlana’ dünya prömiyeri, 6-7 Kasım KKL Luzern’de. Bu eser, Doğu'nun büyük düşünürü Mevlana’nın şiirleri ile Batı'nın dahi bestecisi Mozart’ın müziğinden esinlenmelerin buluştuğu, sembolik bir çağrısı olan 24 dakikalık iki bölümlü bir kompozisyondur."

"DERİN FELSEFELER ARAYAN, GELECEĞİ AYDINLIK BİR DÜNYA"

Say, 24 dakikalık eseri "Mozart ve Mevlana"nın "Yine Gel" ve "Öğüt" bölümlerinden oluştuğunu ve "Derin felsefeler arayan, geleceği aydınlık bir dünya" olarak tanımladığını ifade etti.

24 yıl sonra yeniden: Gladyatör 2 filminden ilk fragman yayınlandı! 24 yıl sonra yeniden: Gladyatör 2 filminden ilk fragman yayınlandı!

Son olarak, Fazıl Say, "Çok gurur duyduğum bir kadro ile ilk seslendirilişi ve konser kaydı yapılacak. Kasım’da Luzern’deyiz. Buluşmak üzere" diyerek heyecanını paylaştı.

Kaynak: T24