Sosyal medya platformu X üzerinden değerlendirmelerde bulunan Fazıl Say, "Biraz arabesk, pop, popüler kültür, e haklı adam, oy potansiyeli malum; 'her kesime bir şarkı' listesi oluşmuş" ifadelerine yer verdi.

Dilan Polat'ın kardeşi Sıla Doğu'dan günler sonra açıklama: Bir aydır ilaçlar ve serumlarla ayaktayım Dilan Polat'ın kardeşi Sıla Doğu'dan günler sonra açıklama: Bir aydır ilaçlar ve serumlarla ayaktayım

Özel'in 15  şarkılık listesini eleştiren Say, paylaşımında şu açıklamalarda bulundu:

"CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in en sevdiği 15 şarkıyı paylaştığı listeyi gördüm. Bir anlık 'bilinçsel düşüş' yaşadım.
Biraz arabesk, pop, popüler kültür, e haklı adam, oy potansiyeli malum; 'her kesime bir şarkı' listesi oluşmuş.
Amma velakin; 15. sıradaki şarkı dikkatimi çekti. 'Berlin Filarmoni Orkestrası!!!' Ya kardeşim, Berlin Filarmoni bir orkestranın adıdır. Bir şarkı ya da eserin değil. Neyi dinliyorsun? Berlin Filarmoni Orkestrası'ndan Beethoven 7. Senfoni mi? Hangi şef? Nedir? Ne bu? Açıkla.
Yani annem eczacı. Tüm eczacılar bunu bilir, tüm eczacı çocukları da eczacı kalfasıdır ayrıca, bilir. 200 kaydını bilirler...
Eczacılar kültürlüdür, böyle laf olmaz.
Bir de; 'Yiğidim aslanım' şarkısı , Özgür beyin listesinde; müzik (yani besteci) Theodorakis olarak düzeltilmiş, son yıllarda, ben de bilmiyordum, biraz şaşırdım açıkçası bu gelişmeye, hatta bayağı şaşırdım, yayınevleri, telif kurumları, böyle bildirmişler. O isimli şarkının yanına o ilave lazımmış, CHP'yi biz de bu konuda uyaralım.
Arabesk listeye gelince de; gönlün ne diyorsa oradan çalsın kardeş. Nasıl istersen… Ama bil ki bu Atatürk’ün yolu değil!!!"

Kaynak: T24