Kamu iktisadi teşebbüslerinde çalışan taşeron işçiler sürekli işçi kadrosuna geçirilecek mi? Kamu iktisadi teşebbüslerinde çalışan taşeron işçiler sürekli işçi kadrosuna geçirilecek mi?

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)'da kadrosuz olarak görevlerine devam eden uzman çavuşlara kadro için Meclis ve MHP ile temaslar sıkılaştırıldı. Peki  federasyona ne yanıt gelecek? 

Uzman çavuş düzenlemesi Meclis'te: 55 yaşında emekli olabilecekler, şahsi  silahlarını devlet verecek, 40 yaş üstü komando birliklerinde kadrolu olacak

Uzman çavuşların tehlikeli bölgelerde mesleki güvencesiz ve kadrosuz görev yapmaları partiler ve milletvekillerince büyük tepkilere sebep olurken aileler ise çocuklarının yaşam tehlikelerinin olmasından dolayı hükümete seslendi. 

Eğitimlerini tamamlayan komando uzman erbaşlar mezun oldu - Son Dakika  Haberleri

ENGİNYURT'DAN UZMAN ÇAVUŞLARA DESTEK

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, daha önce yaptığı açıklamada uzman çavuşların kadro ve mesleki güvence haklarına sahip olmaları için seslenmişti. Vatan savunmasının sözleşmesi olmayacağını vurgulayan Enginyurt, "İsimler okunurken sözleşmeli er, sözleşmeli uzman çavuş. MHP'de dahil olmak üzere uzman çavuşlar, sözleşmeli er kavramı kaldırılsın dedik, demeye devam ediyoruz. Çünkü vatan savunmasının sözleşmesi olmaz.

DP Milletvekili Cemal Enginyurt: ÖTV ve KDV zamları geri çekilmeli - Dünya  Gazetesi

Vatan için mücadelenin sözleşmesi olmaz. Kuzey Irak'ta karlı bir havada, kancıkça bir pusuda şehit olmayı kendisine yakıştırdığımız insanları Ankara'da orduevlerine almıyoruz. Vicdanlarımız sızlamıyor mu? Kalplerimiz bu kadar mı karardı? Bu vatan evlatlarına kadroyu bile hala layık görmediysek Milli Savunma Bakanı’na sormak lazım; intikam yeminleri edene kadar bu vatan evlatlarının hakkını ve hukukunu korumayı da bilmelisiniz." dedi. 

FEDERASYON UZMAN ÇAVUŞLARA KADRO İÇİN GÖRÜŞTÜ! NE YANIT GELECEK?

Uzmanlar Federasyonu, Ali Tilkici başkanlığında , Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)'da mesleki güvencesiz çalıştırılan uzman çavuşlar için geçtiğimiz günlerde, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve  Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) üysi Ulvi yönter ile temaslarını hızlandırdı. Yönter ile uzman çavuşlar için görüşen federasyon ''Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Ulvi yönter’i Uzmanlar Federasyonu Yönetimi olarak ziyaret ettik. Sayın genel başkan yardımcımıza kahraman uzman çavuşlar adına teşekkür ederim. Birlikte Güçlüyüz.'' şeklinde açıklama yapıldı.