Şırnak'ın Silopi ilçesinde bir şahsın 19 yaşındaki genç kıza sözlü tacizde bulunduğu iddiası ortayı savaş alanına çevirdi.

Şırnak'ın Silopi ilçesi Sanat Sokağı Meydanı, ortaya atılan taciz iddiasıyla dün akşam saatlerinde adeta savaş alanına döndü. 

19 yaşındaki R.S., 34 yaşındaki İ.Ç.'nin kendisine cinsel içerikli sözler söylediğini iddia ederek çığlık attı ve çevredekilerden yardım istedi. R.S.'nin çığlığıyla toplanan kalabalık, yere yatırdıkları İ.Ç.’yi darbetmeye başladı.

Vatandaşların ihbarı üzerine çok sayıda çevik kuvvet ve sağlık ekibi sevk edildi. Polis ekipleri İ.Ç.'yi kızgın kalabalığın elinden zor aldı. Polisler, İ.Ç.'yi bir binaya götürerek güvenlik önlemi aldı.

CHP Tanju Özcan hakkında kararını verdi CHP Tanju Özcan hakkında kararını verdi

Yaralanan İ.Ç.'ye ilk müdahale yapıldıktan sonra zırhlı araçla olay yerinden uzaklaştırılmak istendi. Ancak araca bineceği sırada tacize uğrayan genç kızın ailesi ve akrabaları saldırmaya başladı.

1 saate varan arbadenin ardından genç kızı taciz ettiği iddia edilen İ.Ç., İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Şüphelinin emniyetteki işlemleri devam ediyor. 

Yaşananlar çevredeki bir vatandaş tarafından anbean kaydedildi.