Marmara bölgesindeki birçok kentte vatandaşlar gökyüzünde parlak bir cismin düştüğünü sosyal medya hesaplarından paylaştı. Sosyal medyada parlak cismin ne olduğu merak konusu haline geldi.

TSK, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yılına özel KKTC'de geçit töreni düzenledi TSK, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yılına özel KKTC'de geçit töreni düzenledi

İstanbul’un birçok noktasında vatandaşlar, gökyüzünden süzülen parlak ışık kümesini cep telefonlarıyla kaydetti.

Vatandaşların paylaştığı videolarda yeşil ve parlak bir ışık hüzmesinin Dünya'ya yaklaştığı görüldü. 

Bursa'da yeşil bir cismin gökyüzünden düştüğü görüldü: İşte o anlar Bursa'da yeşil bir cismin gökyüzünden düştüğü görüldü: İşte o anlar

Görüntünün bir göktaşına ait olabileceği iddia edilirken, cismin İstanbul haricinde Bursa, Sakarya, Kocaeli, Çorum ve Çankırı’da birçok noktadan görüldü.

Görüntülerde akşam saatlerinde gökyüzünde görülen parlak ışık kütlesinin aşağıya doğru inerek kaybolduğu görüldü.

Görenlerin şaşkınlık içinde izlediği anları bazı vatandaşlar cep telefonu kameralarıyla kayıt altına aldı.

BARTIN'DA GÖKYÜZÜNDE GÖRÜLEN IŞIK HÜZMESİ MERAKLA İZLENDİ

Işık hüzmesi Kocaeli, Sakarya, Bartın, Zonguldak ve Karabük illerinden de görülürken vatandaşlar o anları cep telefonlarıyla kaydetti.

Gece saat 22.30 sıralarında geniş bir bölgede ışık hüzmesi görüldü. Gökyüzünden düşen yeşil renkteki ışık hüzmesini gören vatandaşların bir kısmı heyecan yaşarken bazıları da o anları cep telefonlarıyla görüntüledi.

Kuzeyden güneye doğru ilerleyen ışık hüzmesi bir süre sonra gözden kayboldu. Işık hüzmesi Marmara’dan Batı Karadeniz bölgesine kadar Kocaeli, Sakarya, Bartın, Zonguldak ve Karabük illerinden de görüldü. 

Ankara'da da vatandaşlar, gökyüzünden süzülen parlak ışık kümesini cep telefonlarıyla kaydetti.

Editör: Elif Zülfigaroğlu