Yarın Maltepe'de düzenlenecek Maltepe mitingi önce EYT FED Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak, TGRT Haber'e önemli açıklamalar yaptı.

Gözden kaçırmayın

Fatih Erbakan’dan "EYT'liye 26 milyar çok görülüyor" açıklaması Fatih Erbakan’dan "EYT'liye 26 milyar çok görülüyor" açıklaması

1999 yılında çıkan yasayla birlikte hakları alınan EYT mağdurları uzun süredir gösterdiği mücadelede sona doğru yaklaşıyor. 2023 seçimlerinin yaklaşmasıyla birlikte hükümet EYT sorunu için  Meclis'in gündeminde olduğu belirtilmişti. Ancak Çalışma Bakanı Vedat Bilgin'in "EYT gündemimizde yok." demesinin üzerine AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş da "Çalışma Bakanlığı bu konuda çalışmalarını yapıyor" diyerek kendi aralarında tutarsızlık yaşamıştı. 

Seçim arefesinde bir kez daha seslerini duyurmak için yarın Maltepe'de toplanan EYT'liler "Varız, Biriz ve Buradayız" diyecek.  EYT ile ilgili son gelişmeleri TGRT HABER'e aktaran EYT FED Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak, "“Çözüme adım adım yaklaşıyoruz. 2023 seçimlerini önemsiyoruz. Yıllardan görmezden gelindi, şimdi masaya yatırıldı. Yıllardır çalışma yapılıyor, biz hakkımızın verilmesini istiyoruz. Oyalama taktiği istemiyoruz. Yarın mitingde herkes hakkımı isteyeceğim diyecek” dedi.