Taşeron işçileri yıllardır yetkililerin verdiği kadro sözlerinin yerine getirilmesini beklerken artan ekonomik krizle birlikte zorlaşan yaşam koşullarıyla mücadele etmeye devam ediyor. Yaşadıkları bu haksızlıktan kurtulmak için kadroya alınmayı, eşit işe eşit maaş ve eşit hak talep eden taşeron işçileri çalışma şartlarından memnun olmadıklarını ve hak ettikleri karşılığı alamadıklarını belirterek kadroya geçmeyi, özlük haklarında iyileştirilme yapılmasını, hak ettikleri maaşı ve ek ücretleri almayı talep ediyor.

Yıllardır eşit işe eşit maaş ve eşit hak talep eden hastane bilgi işlem personelleri çalışanları yetkililerin verdiği kadro sözlerinin yerine getirmesini beklerken zorlaşan yaşam koşullarıyla mücadele ediyor.

696 KHK’nın 83. maddesinde şu hüküm yer almaktadır: ‘Hizmet alım sözleşmesi kapsamında niteliği birbirinden farklı hizmet türlerinin bulunması halinde personel çalıştırılmasına dayalı olup olmama yönünden yapılacak değerlendirme her hizmet türü için ayrı ayrı yapılır. Hastane bilgi yönetim sistemi hizmetlerine ilişkin alımlar personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı olarak kabul edilmez.’ Bu hüküm nedeniyle, 2018 yılında binlerce hastane bilgi işlem personeli kadro kapsamından çıkarıldı.

AK Parti'den emekli maaşı açıklaması: Yılbaşında iki katına yaklaşacak! AK Parti'den emekli maaşı açıklaması: Yılbaşında iki katına yaklaşacak!

Kadro bekleyen hastane bilgi işlem personelleri 14 Mayıs seçimleri öncesi Sayın Vedat Bilgin , “Depremden dolayı taşeron düzenlemesi yetişmedi Meclis açılır açılmaz bu sorunu çözeceğiz” dedi. Ancak Sayın Bilgin Milletvekili olması nedeniyle görevi devretti. Personeller mağduriyetin giderilmesini talep ediyor. Twitter’da etkinlik düzenleyen Hastane Bilgi İşlem Personelleri, yetkililere seslenerek bu mağduriyetin bir an önce çözülmesini istiyor.

Meclis’in 1 Ekim Pazar günü çalışmaya başlamasıyla gündeme alınacak mağduriyetlerden biri olmayı talep eden hastane bilgi işlem personelleri ekim ayında kadro haklarına kavuşmayı bekliyor.