Yaşananlara ilişkin bazı sosyal medya ve haber sitelerinden yayımlanan 'saldırıya uğradığı için şikayetçi olan Suriyelilerin sınır dışı edileceğine' yönelik iddialar sonrası İçişleri Başkanlığından yapılan açıklamada "Kendi talepleri doğrultusunda farklı bir ilimize alınmış ve nakilleri sağlanmaktadır" ifadeleri yer aldı. 

AKOM'dan İstanbul'a kritik uyarı! Öğle saatlerinde nem oranına dikkat AKOM'dan İstanbul'a kritik uyarı! Öğle saatlerinde nem oranına dikkat

Bakanlık yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi: 

"Kayseri Selçuklu Mahallesinde 01.07.2024 tarihinde meydana gelen olayda, sokaktan geçen Türk vatandaşı şahıslar ile o sırada evinin balkonunda bulunan Suriye uyruklu 15 yaşındaki şahıs arasında sözlü tartışma yaşanmıştır. Bu tartışma neticesinde Türk vatandaşı şahıslar, kendilerine hakaret ettiği iddiasıyla 05.07.2024 tarihinde Suriyeli şahıstan şikayetçi olmuştur.

Şikayet üzerine hakkında adli işlem tesis edilen Suriyeli şahıs ile ailesinin kaydı, taraflar arasındaki olayların büyümesini önlemek ve güvenlik gerekçesiyle kendi talepleri doğrultusunda farklı bir ilimize alınmış ve nakilleri sağlanmaktadır."

Kaynak: EnSonHaber