İstanbul Deniz Otobüsleri Yunanistan’ın Samos Adası’na 6 Nisan’dan itibaren sefer yapmaya başlayacak.

Açıklama İdo'nun resmi sitesinde yayınlandı. Ege Denizi’ndeki Yunan adalarına kapıda vize uygulaması başlaması sebebiyle İstanbul Deniz Otobüsleri Seferihisar'dan Samos adasına sefer düzenleme kararı aldı.

İDO, Yunan Adaları seferleri için bilet satışına başladı haberi -  BorsaGündem.com

Ücret Tarifesi
 

• Seferihisar - Samos: 35 Euro (Aynı gün dönüş)

• Seferihisar - Samos: 49 Euro (Farklı gün dönüş)

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Teröristan senaryosunu yırtıp attık" Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Teröristan senaryosunu yırtıp attık"

• Kuşadası - Samos: 41 Euro (Aynı gün dönüş)

•Kuşadası - Samos: 52 Euro (Farklı gün dönüş)
 

Türk vatandaşları 2024 yılında 60 € kapıda vize ücreti ödeyerek yıl boyunca 7 gün süre ile tek girişle 10 Yunan adasına gidebilecek.

6 Nisan’da sefer yapacağını duyuran İDO, bilet satışlarına geçen hafta başladı.

İDO hem İzmir Seferihisar’dan hem Aydın Kuşadası’ndan Yunanistan’ın Samos (Sisam) adasına sefer yapacak. Seferihisar-Samos seferleri sabah gidiş akşam dönüş olarak, haftada 3 gün, ağustos ayında ise haftanın her günü olacak. Kuşadası-Samos Seferleri ise sabah gidiş akşam dönüş olarak, 15 Haziran’a kadar haftada 3 gün, 15 Haziran sonrası haftanın her günü yapılacak.

Samos Adası’na giriş için geçerli bir pasaport ve Schengen ya da kapı vizesi gerekirken pasaportun geri dönüş tarihi itibariyle en az 3 ay geçerliliği olması ve 10 yıldan eski olmaması gerekiyor.

İDO’nun bu hatlarında araçlı yolcu taşıması da yapılmıyor.