31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin Türkiye'nin yanı sıra uluslararası kamuoyunda da ilgiyle takip edilmesinin beklendiğini aktaran Başkanlık, kurulacak basın merkezleri ile ulusal ve uluslararası basın mensuplarının seçime ilişkin gelişmeleri sağlıklı ve hızlı bir şekilde takip etmelerine katkı sunulmasının amaçlandığını aktardı.

Başkanlık tarafından kurulacak olan "basın merkezi" Ankara ve İstanbul'da hizmet sağlayacak.

VERİLER ANADOLU AJANSI TARAFINDAN SAĞLANACAK

Basın merkezleri gün boyunca, ulusal ve yerleşik uluslararası basın mensupları ile seçimleri izlemek üzere yurt dışından gelen uluslararası basın mensuplarının kullanımına açık olarak hizmet verecek. Basın mensuplarına sağlanan imkanlar arasında seçim sonuçlarını anlık takip etme imkanının yanı sıra teknik altyapı, simultane tercüme ve canlı yayın imkanı sunulacak.

Basın merkezlerinde seçim sonuçlarına dair veriler, Anadolu Ajansı (AA) tarafından sağlanacak.

Dışişleri Bakanlığı'ndan İran'ın İsrail'e saldırıları sonrası ilk açıklama Dışişleri Bakanlığı'ndan İran'ın İsrail'e saldırıları sonrası ilk açıklama

BASIN MERKEZİNDE SERGİ DE YER ALACAK

Merkezler gün boyunca akademisyenler, kanaat önderleri, kamu kurum temsilcileri tarafından da ziyaret edilebilecek. Bu merkezlerde ulusal ve uluslararası basın mensupları konuklarla röportajlar yapabilecek.

Ayrıca basın merkezinde, sergide olacak. Türkiye'nin geçmişten bugüne çok partili siyasi hayatı, demokrasi ve seçim tecrübeleri, seçim kampanyalarına ilişkin fotoğraf ve görüntüleri içeren sergi, "Türkiye'nin Seçim Tarihi ve Demokrasi Tecrübesi" temasıyla yerini alacak.

BASIN MERKEZLERİ NEREDE HİZMET VERECEK?

Basın merkezleri, Ankara'da Point Hotel'de, İstanbul'da The Marmara Taksim'de kurulacak. Basın mensuplarına 31 Mart Pazar günü saat 14.00'ten itibaren hizmet verecek.