Uzun süredir Türkiye gündemini meşgul eden ve eğitimi çok derinden etkileyen 'ücretli öğretmenler' sorunu mağdur etmeye devam ediyor.

Özgür Özel'den atanmayan öğretmenlere ve mülakat mağdurlarına çağrı: Hepinizi davet ediyorum Özgür Özel'den atanmayan öğretmenlere ve mülakat mağdurlarına çağrı: Hepinizi davet ediyorum

Yıllarca eğitimini aldıklarını mesleklerini hakkıyla icra etmek isteyen öğretmenler, aynı işi yaptıkları meslektaşlarıyla farklı şartlara sahip olmaya tepki gösteriyor.

Yıllarca alanlarında eğitim alan ücretli öğretmenler hayallerini kurduğu mesleklerini yapmak için uzun süre boyunca kadro stresiyle mücadele etmek zorunda kalmalarına tepki gösteriyor. Ülkemizdeki eğitim sistemi ağır eleştiriler alırken milyonlarca öğretmenin mesleklerini icra etmek için yıllarca atama beklemesi eleştirilerin de odağı oldu. 

Devlet kurumlarına bağlı olarak kamu kurumlarında  çalışan ücretli öğretmenlerin aldığı maaş enflasyonun altında ezilmeye devam ederken, özlük haklaı verilmeyen ve kadrosuz olarak hizmet eden binlerce öğretmene ilişkin Meclis'e sunulan kanun tekliflerinden geri dönüş yapılmadı.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'e sesleniyorlar

X (Twitter) üzerinden etkinlik düzenleyen öğretmenler, #ÖmkdanÜcretliÖğrtmneKadro etiketiyle yetkililere seslenerek mağduriyetlerinin çözülmesini bekliyor.

Editör: Zeynep Peksoy