İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cendere Yaşam Vadisi 1. ve 2. Etap Gezisi'nde basın mensuplarına konuştu.

Fatih Erbakan'a sert eleştiri: 'Adnan Oktar en ağır şekilde cezalandırılmalı' neden demedin? Fatih Erbakan'a sert eleştiri: 'Adnan Oktar en ağır şekilde cezalandırılmalı' neden demedin?

Ekrem İmamoğlu, açıklamasında, "Temel amacımız Türkiye'de siyasetçi olmanın, kamu yöneticisi olmanın, seçilmiş ya da atanmış kim olursa olsun, millete ait olmanın, milletin parasıyla iş yapıyor olmanın hassasiyetiyle yürünmesi. Yoksa biz ne bir parti devletiyiz ne de bir parti belediyesiyiz..." ifadelerine yer verdi.

"Seçimi kazanmanız durumunda bu Türkiye'ye nasıl bir mesaj olacak?" sorusuna İmamoğlu, "Gayet güzel bir mesaj olacak. İçi demokrasi dolu, milletin dediği olur. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" yanıtını verdi.

"BENİ KÖTÜLEYEREK KENDİNİ KÖTÜLÜYOR ACEMİ ADAY"

AKP'nin İstanbul adayı Murat Kurum'un İstanbul'un depreme hazır olmaması yönündeki yorumlarına ilişkin İmamoğlu, "Sanki Ekrem'in elinde sihirli değnek var. Siz 99 depreminden bu yana 20 senedir bu şehri yönetiyorsunuz, bunun 17 senesinde iktidarsınız, Türkiye'yi yönetiyorsunuz, hiçbir şey yapmadınız. Beni kötüleyerek kendini kötülüyor acemi aday. Onun için birlikte düzeltelim diyoruz" ifadelerini kullandı.

"MESELE BİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMİNİ AŞTI"

31 Mart seçimlerine ilişkin mesaj veren İmamoğlu, "Mesele bir belediye başkanlığı seçimini aştı. Bir anlayış meselesinin tarihe gömülmesi meselesi... Tarihe gömülürse demokrasi canlanacak, tarihe gömülürse bu ülkede özgürlük yeniden vücut bulacak. Tarihe gömülürse hukuk ve adalet kendine gelecek" diye konuştu.

BAKANLARIN SEÇİM ÇALIŞMASINA KATILMASINA TEPKİ GÖSTERDİ

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın AKP'nin seçim çalışmalarına katılmasını eleştiren İmamoğlu, şunları aktardı:

"Eskiden Adalet Bakanı, İçişleri Bakanı, Ulaştırma Bakanı seçim dönemlerinde bağımsız olsun diye istifa ettirilir, bürokrasiden insanlar atanırdı ki hak, hukuk çiğnenmesin. Nereden nereye... Demokrasiye bak, gitti! 17-20 tane bakan, topunuz gelin ne olacak! Dükkan gezerek oy istiyorsun. Yazık, üzülüyorum. Zor durumda, Allah yardımcısı olsun. Talimat gelmiş ne yapsın, yoksa koltuğundan olacak. Af isteyecek. Üzülüyorum."