Türkiye İş Kurumu resmi internet üzerinden bir son dakika açıklaması yapıldı ve mezuniyet şartı olmadan , ilkokul , ortaokul , lise, ön lisans ve lisans mezunları arasından alımlar yapıldığı görüldü. 

KPSS şartı olmadan özel sektör bünyesine yapılan personel alımlarının detayları şu şekilde:

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Söz konusu personel alımı ilanlarına başvuru yapacak adaylarda aranan genel şartlar şu şekilde açıklandı:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu: Sözleşmeli personel alımı yapılacak! Milli Eğitim Bakanlığı duyurdu: Sözleşmeli personel alımı yapılacak!

İŞKUR'a kayıtlı olmak , kayıt yaptırmak,

Başvuru yaptığı kadronun gerektirdiği özel niteliklere sahip olmak

Görevi yapmasına engel bir sağlık sorunu olmaması,

Güvenlik görevlisi kadrosuna başvuru yapacak adayların silahlı ya da silahsız güvenlik kimlik kartının olması gerekmektedir. Birçok kadroya alınacak adaylar vardiyalı olarak çalıştırılacak. 

Temizlik personeli olarak alınacak personeller, görev yapacakları yerin tertibi, düzeni ve temizliğinden sorumlu olacaktır. 

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Söz konusu personel alımlarına başvuru yapacak adayların aşağıdaki adımları takip ederek başvurusunu internet üzerinden ya da İŞKUR'dan yapması gerekmektedir. İşte adım adım başvuru anlatımı:

Başvuru için: https://www.iskur.gov.tr/ adresine tıklayabilirsiniz.

2. Açılan sayfada İŞ ARAYAN kısmından giriş yapın. Eğer İŞKUR şifreniz yoksa e Devlet ile giriş kısmından giriş yaparak sayfaya gidebilirsiniz. 

3. Giriş yaptıktan sonra karşınıza ana sayfa çıkacak. Burada , menüde bulunan İŞ İLANLARI yazan kısma tıklayın.

Bu ekranda MESLEK yazan yere , başvuru yapmak istediğiniz pozisyonun adını yazın. Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi yazdıktan sonra başka bir kutucuğu doldurmanıza gerek yok. Daha sonra ARA butonuna tıklayın. İlanlar aşağıda sıralanacaktır.