İsrail ordusu, Gazze Şeridi'nde 7 Ekim 2023'ten bu yana 216 gündür saldırılarını aralıksız sürdürürken, saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı ise hızla artıyor.

Saldırılara ilişkin detayları Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı verdi.

HALA YOL KENARLARINDA ÖLÜLER VAR

Bakanlıktan yapılan açıklamada, İsrail ordusunun son 24 saatte Gazze'nin çeşitli yerlerine düzenlediği saldırılarda 4 katliam gerçekleştirdiği, saldırılarda 60 Filistinlinin daha hayatını kaybettiği ve 110 Filistinlinin de yaralandığı aktarıldı.

Yasamını yitirenlere dair açıklamada bulunan Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda yaşamını yitirenlerin sayısının 34 bin 904'e çıktığı aktararak, yaralı sayısının 78 bin 514'e yükseldiğini belirtti.

UNRWA: Gazze'de aileler acil sağlık sorunlarıyla karşı karşıya UNRWA: Gazze'de aileler acil sağlık sorunlarıyla karşı karşıya

Bakan açıklamasında ayrıca hala enkaz altında ve yol kenarlarında ölülerin bulunduğunu ancak İsrail güçlerinin engellemesi sebebiyle sağlık ekipleri ile sivil savunma görevlilerinin cenazelere ulaşamadığının altını çizdi.

Editör: Öznur Kaya