Nusayrat Mülteci Kampı'ndaki El-Avde Hastanesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Nusayrat Mülteci Kampı ile Gazze Şeridi'nin orta kesimindeki Selahaddin Caddesi'ndeki UNRWA depolarından birinin yakınının hedef alınması sonucu hayatını kaybeden 3 kişi ile 20 yaralının hastaneye getirildiği belirtildi.

Sağlık yetkilileri ve görgü tanıkları da AA muhabirine yaptıkları açıklamada, naaşı hastaneye getirilenlerden birinin, UNRWA'nın depolarından birinin vurulması sonucu yaşamını yitiren UNRWA çalışanı olduğunu aktardı.

İsrail, BM’nin Filistinli yardım örgütünü "terör örgütü" tanımlayacak İsrail, BM’nin Filistinli yardım örgütünü "terör örgütü" tanımlayacak

Öte yandan Filistin resmi ajansı WAFA'nın haberinde de İsrail savaş uçağının Gazze'nin orta kesimindeki Nefak bölgesinde Ebu Şaar ailesine ait bir evi bombaladığı kaydedildi.

Saldırıda 2 çocuğun öldüğü, çok sayıda kişinin yaralandığı belirtilen haberde, ölü ve yaralıların Gazze'deki El-Ehli Baptist Hastanesine götürdüğü ifade edildi.

YANMIŞ HALDE ASKERİ ARAÇ BIRAKTI

Filistinli bir aktivistin, Gazze'nin güneyindeki Refah'ta UNRWA'ya ait okuldaki yanmış askeri aracı çektiği video sosyal medyada tepki topladı.

Refah'ın batısındaki Suudi Mahallesi'nde bulunan Riyad okulunda çekildiği belirtilen görüntülerde, İsrail ordusunun bölgedeki çatışmalarının etkisi görüldü.

Editör: Zeynep Peksoy