İstanbul Pendik D-100 Karayolu'nda yolcu otobüsü, hafriyat kamyonu ve bir otomobil zincirleme trafik kazası yaptı. 2 kişi yaralandı ve yaralılar hastaneye kaldırıldı.

Kaza saat 14.30 sıralarında D-100 Karayolu Güzelyalı mevkiinde meydana geldi. Olayda, Ahmet Özcan idaresinde 34 BYY 78 plakalı hafriyat kamyonu, Kadıköy istikametine gittiği sırada önünde ilerleyen Mert Çuhadar yönetimindeki 34 EHC 113 plakalı otomobile arkadan çarptı.

Kaza nedeniyle D-100 Karayolu Kadıköy istikametinde uzun araç kuyrukları oluştu. Trafik ekipler tarafından kontrollü olarak tek şeritten sağlandı. Kazaya karışan araçların yoldan kaldırılmasının ardından trafik normale döndü. Polis ekipleri kazayla ilgili inceleme başlattı.

"Arkadan korna sesiyle beraber 'pat' diye bir ses geldi"

Kazaya karışan otomobil sürücüsü Mert Çuhadar,  DHA'ya yaptığı açıklamasında "Trafikte seyir halindeydik. Arkadan korna sesiyle beraber ‘pat’ diye bir ses geldi. İndiğimizde durum bu vaziyetteydi. Kamyon bana vurdu. Otobüste kamyona arkadan vurmasıyla zincirleme trafik kazası oldu. Can kaybı olmadı. 2 kişi yaralandı" dedi.

Antalya’ya modern yollar geliyor Antalya’ya modern yollar geliyor

"Çankırı'dan geliyorduk"

Çankırı’dan geldiği öğrenilen şehirlerarası otobüsün yolcusu Ali Gökçek, "Bir şey anlamadım, Çenemi vurdum. ‘küt’ diye bir ses geldi. Sonra otobüste çığlık sesleri oldu. Baktık ki kaza olmuş. Şoför ve muavin yaralıydı. Çankırı’dan geliyorduk" diye konuştu.